WINNETOU, CZYLI KRÓTKI PRZEWODNIK PO COACHINGU

WINNETOU, CZYLI KRÓTKI PRZEWODNIK PO COACHINGU

54

Artur Tołłoczko

Wyd. Psychoskok

Konin 2014

Ilość stron: 68

ISBN:978-83-7900-287-0

Ocena (subiektywna) …….

 

     Sama nie wiem na ile mam ocenić książkę. Z jednej strony wniosła we mnie pewną wiedzę dotyczącą coachingu, której do tej pory nie posiadałam. Jednak książka jest zbyt króciutka na to by można było by ją oceniać w szerszym słowa znaczeniu.

    Książka ta to hipoteczne spotkanie z klientką, która w natłoku obowiązków zagubiła się, potrzebuje pomocy, porady coacha w celu uporządkowania życia, ale tez przewartościowania swoich potrzeb. To hipotetyczna rozmowa, a raczej opis spotkań jakie mogły by mieć miejsce między coachem a jego słuchaczem. Książka zarysowuje szkic, na czym polega istota coachu i komu jest on potrzebny. Nie ma tu wskazówek, narzędzi jakimi posługują się trenerzy tej dziedziny. Przedstawia jedynie sens i potrzebe takich spotkań. Czy do mnie dotarło przesłanie książki? Owszem. Choć jak na mój gust, książka mogła by być poszerzona po wskazówki i narzędzia jakie zostały wykorzystane.

Książkę oceniam pozytywnie. Niedroga. Dostępna w większości księgarniach. Dlatego dla chętnych i ciekawych tej dziedziny, a którzy nie mieli do czynienia z coachem -polecam. Jednak dla osób, które już kiedyś dotknęły tematu- strata czasu.