KONKURS

KONKURS

Witam wszystkich.

Dziś mam do zaproponowania konkurs, w którym można wygrać książkę.

I miejsce

Dziewczyna_z_rewolwerem_okladka-337x535Prawdziwa i niezwykła opowieść o pierwszej kobiecie szeryfie!

Nowy Jork, lata dwudzieste ubiegłego stulecia. Trzy siostry prowadzą położoną na uboczu farmę i żyją w izolacji od świata. Jednak kiedy pewnego dnia w ich powóz wjedzie samochód prowadzony przez mężczyznę spod ciemnej gwiazdy, z którym lepiej (na Boga!) nie wchodzić w zwadę, spokojny i poukładany świat sióstr Kopp legnie w gruzach.

Jedna z nich, Constance z braku lepszej alternatywy, będzie zmuszona zakasać rękawy i wziąć sprawy we własne ręce. Odważnie i bezpardonowo poradzi sobie z wszystkimi problemami i brawurowo obroni rodzinę przed czyhającym niebezpieczeństwem. A przy okazji zapisze się na kartach historii jako jedna z pierwszych kobiet piastujących stanowisko szeryfa w Stanach Zjednoczonych.

Amy Stewart wydobyła na światło dzienne zapomnianą postać historyczną Constance Kopp, czyniąc ją bohaterką fantastycznej, porywającej opowieści  (opis zaczerpnięty ze strony wydawnictwa)

II miejsce

 

Zimowy morderca_okładka

                          Tajemnicza opowieść z historią w tle. Już na samym początku powieści, dokonane zostaje dość nietypowe morderstwo. Nietypowość polega na tym, że zostaje zamordowana osiemdziesięcioletnia kobieta po przez uderzenie i oblanie lodowatą wodą na mrozie. Umiera w męczarniach, a w domu, którego od dawna nie opuszcza, nie zostaje skradziona żadna rzecz. Tym bardziej sprawa jest zagadkowa, iż ofiara posiadała wiele wartościowych antyków i dzieł sztuki. Z biegiem śledztwa, okazuje się, że morderca zostawił ślad w postaci informacji w zamarzniętej, zaciśniętej dłoni ofiary. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy okazuje się, że pra-wnuczek, zaledwie siedmioletni Frederik, zostaje uprowadzony w drodze do szkoły. Obie sprawy nie mogą stanowić zbiegu okoliczności. Na co jednak cały czas wszystko wskazuje. W śledztwo zostaje zaangażowana prokurator Miriam, dawna przyjaciółka matki Frederika i wnuczki ofiary. Z czasem okazuje, że zaistniałe wydarzenia mają swój początek jeszcze w okresie II Wojny Światowej. Dodatkowo babcia, brutalnie zamordowana, zażyczyła sobie, aby pewne sprawy, które powierzyła notariuszowi zostały pogrzebane z nią do grobu. Co sprzyja kolejnym poszlakom. Sprawa jest zagmatwana, wielotorowa, a czas ucieka, tym bardziej, że porywacz nie wysuwając żadnych żądań, jedynie oświadczył, że aby go znaleźć, pozostawia 7 dni.

Zasady Konkursu.

1. Konkurs trwa od  27/02 do 06/03/2016

2. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną dnia 07/03/2016. Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą meilową!

3. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zdjęcie własnoręcznie zrobione dotyczące miejsca gdzie czytacie książki. Może to być ulubione miejsce, miejsce gdzie najczęściej czytacie lub gdzie chcieli byś cie czytać. Zdjęcia należy przesłać na adres meilowy:

lubieczytacwszedzie@wp.pl

Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie Facebook profilu Lubie Czytac LC

4. Organizatorem konkursu jestem ja. I ja wyłonię zwyciężcę.

Zachęcam do zabawy.