PIŁKARSKA FURIA

PIŁKARSKA FURIA

JIMMY BURNS

Wydawnictwo SQN

Ilość stron 352

Jimmy Burns po fantastycznej w moim mniemaniu książce o FC Barcelonie, postanowił szerzej spojrzeć na futbol w wydaniu hiszpańskim. Książka „Piłkarska furia” – Podróż przez hiszpański futbol zabiera nas  w różne zakątki Hiszpani takie jak kraj Basków czy do Katalonii. Oczami autora widzimy stadiony klubów LaLiga, poznajemy ich historię widzianą oczyma legendarnych piłkarzy i trenerów. Trafiamy również na obiekty w Polsce i na Ukrainie podczas Euro 2012 czyli imprezy, na których reprezentacja Hiszpanii odniosła ostatni duży sukces.

Sięgając po książkę dostajemy to z czego słynie Jimmy Burns czyli dużo faktów i historycznych postaci mających wpływ na kształt La Liga.  Autor w drobiazgowy sposób za maską futbolu pokazuje rzeczywistość na półwyspie iberyjskim. Fan futbolu znajdzie w książce odpowiedzi na nurtujące pytania oraz obejrzy ciekawe, historyczne fotografie.

Jeżeli chcesz wiedzieć kto jest autorem okrzyku Hola Madrid, skąd pochodzi nazwa trofeum dla króla strzelców, ligii hiszpańskiej, skąd nazwa La Roja, pozwól zabrać się w kilkugodzinną podróż przez zakątki futbolowej Hiszpanii. Nie będą Ci już obce  postaci Alfredo di Stefano, Helenio Herrevy czy Pichichiego.  Pisząc w prost La Liga nie będzie miała dla Ciebie żadnych tajemnic.

Książka jest jak hiszpańska paella – wiele składników przygotowanych w odpowiedni sposób daje fantastyczny smak. Taka jest Piłkarska Furia. Danie z najlepszych hiszpańskich  składników podane w mistrzowskiej oprawie. Dla mnie w kategorii gastronomicznej 3 gwiazdki Michelin – czyli lektura obowiązkowa wracając do nomenklatury literackiej.  Dużą zaletą książki jest opisane tło historyczne i obyczajowe Hiszpanii, dzięki czemu można wyruszyć w ciekawą podróż na półwysep i poznać wiele ważnych faktów.